Dostavljamo i u SAD!

Cijena dostave | Vrste plaćanja

+387 35 225 027

point@knjiga.ba

Dobrodošli!

Molimo prijavite se ili napravite svoj profil!



Slika knjizicaProizvoda u bazi

35.285

Facebook slicica

Katalog

Postkomunistička Europa i tradicija prirodnog prava

Postkomunistička Europa i tradicija prirodnog prava

Kliknite dva puta da vidite sliku u normalnoj rezoluciji

Zoom Out
Zoom In

Više slika


ISBN:

953-180-123-1

Ilustracija:

Ne

Izdavač:

Dostupnost:

rasprodano

Šifra:

N2037

Broj strana:

96

Težina:

180 g

Cijena:

Dostupnost: Na stanju

13,50 KM
rasprodano

Kategorije:

Sadržaj:

Na stranicama koje slijede odlučila sam proširiti tezu načetu u knjizi Čija demokracija? iz 1997. kako moralna relativnost, nacionalizam i kapitalizam predstavljaju izazove projektu ostvarivanja, učvršćivanja i održavanja legitimnih (dakle, stabilnih) političkih sustava, te kako je osnova za legitimnost sustava prirodno pravo ili, kako sam to nazvala u svom prijašnjem radu, opći razum.

IZ KNJIGE
Ne dajte se zbuniti: i liberalni idealisti i liberalni realisti vrednuju jednako legitimitet kao i poredak. Razlika je u tome što idealisti vjeruju da je građanski poredak posljedica legitimnosti sustava, a da se legitimnost stoga mjeri prema usklađenosti sustava s određenim vrijednostima i normama, dok realisti vide legitimitet samo kao lice građanskog poretka, kako god on bio postignut.
Samo potpuno legitiman sustav može dugoročno ostati uravnotežen; kad dopusti svojim institucijama i zakonima da postanu korumpirani (to jest, dopuštajući dotad demokratskim institucijama da se razviju u instrumente plutokracije), sustav sam sebi dosuđuje smrtnu presudu.

IZ SADRŽAJA
- 1. Uvod
- 2. Liberalizam i kapitalizam - opasna veza
- 3. Tri oblika suvereniteta: istočnoeuropska veza
- 4. Takozvano pravo na nacionalno samoopredjeljenje i drugi mitovi
- 5. Legitimnost ili poredak - što je uporište?

  • Originalni naziv: Eastern Europe and the...
  • Prevodilac: Andrej Malešević
  • Edicija: Politologija
  • Izdanje: 1
  • Godina: 2004
  • Jezik: Hrvatski jezik
  • Vrsta uveza: Meki uvez
  • Pismo: Latinica
  • Veličina: 145x205
  • Zemlja porijekla: Hrvatska
  • Stanje: Nova

    Detalji

    Na stranicama koje slijede odlučila sam proširiti tezu načetu u knjizi Čija demokracija? iz 1997. kako moralna relativnost, nacionalizam i kapitalizam predstavljaju izazove projektu ostvarivanja, učvršćivanja i održavanja legitimnih (dakle, stabilnih) političkih sustava, te kako je osnova za legitimnost sustava prirodno pravo ili, kako sam to nazvala u svom prijašnjem radu, opći razum. IZ KNJIGE Ne dajte se zbuniti: i liberalni idealisti i liberalni realisti vrednuju jednako legitimitet kao i poredak. Razlika je u tome što idealisti vjeruju da je građanski poredak posljedica legitimnosti sustava, a da se legitimnost stoga mjeri prema usklađenosti sustava s određenim vrijednostima i normama, dok realisti vide legitimitet samo kao lice građanskog poretka, kako god on bio postignut. Samo potpuno legitiman sustav može dugoročno ostati uravnotežen; kad dopusti svojim institucijama i zakonima da postanu korumpirani (to jest, dopuštajući dotad demokratskim institucijama da se razviju u instrumente plutokracije), sustav sam sebi dosuđuje smrtnu presudu. IZ SADRŽAJA - 1. Uvod - 2. Liberalizam i kapitalizam - opasna veza - 3. Tri oblika suvereniteta: istočnoeuropska veza - 4. Takozvano pravo na nacionalno samoopredjeljenje i drugi mitovi - 5. Legitimnost ili poredak - što je uporište?

    Dodatne informacije

    Izdavač Alinea
    Preporuka Ne

    Tagovi Proizvoda

    Koristite razmak za odvajanje oznaka. Koristite jednostruke navodnike (') za fraze

    Moja korpa

    Nemate proizvoda u svojoj Korpi.

    Reklama

    Newsletter