Dostavljamo i u SAD!

Cijena dostave | Vrste plaćanja

+387 35 225 027

point@knjiga.ba

Dobrodošli!

Molimo prijavite se ili napravite svoj profil!



Slika knjizicaProizvoda u bazi

35.254

Facebook slicica

Katalog

Besmrtni život Henriette Lacks

Besmrtni život Henriette Lacks

Kliknite dva puta da vidite sliku u normalnoj rezoluciji

Zoom Out
Zoom In

Više slika


ISBN:

978-86-7473-580-0

Ilustracija:

Ne

Izdavač:

Dostupnost:

rasprodano

Šifra:

K9450

Broj strana:

400

Težina:

400 g

Cijena:

Dostupnost: Na stanju

27,50 KM
rasprodano

Kategorije:

Sadržaj:

Henriettine stanice, uzgojene bez njezine dozvole, nastavile su živjeti i nakon njezine smrti. Nazvane su HeLa.
Henrietta Lacks bila je siromašna američka crnkinja koja je 1951. godine umrla od raka maternice u 31-oj godini života ostavivši iza sebe muža i petero male djece. No, liječnici su prethodno, tijekom operacije u bolnici Johns Hopkins u Baltimoreu, uzeli uzorke njezina tumorskog i zdravog tkiva. Zatim je bolnički patolog prvi u svijetu iz tumorskih stanica uzgojio kulture ljudskih stanica u laboratoriju.

Henriettine stanice, uzgojene bez njezine dozvole, nastavile su živjeti i nakon njezine smrti. Nazvane su HeLa, prema inicijalima njezina imena i prezimena, a pomogle su u gradnji tisuća znanstvenih karijera, u stvaranju oko 60.000 znanstvenih radova te kao osnova za nekoliko Nobelovih nagrada. Besmrtne stanice siromašne Afroamerikanke utkane su u važna medicinska dostignuća 20. stoljeća, poput cjepiva za dječju paralizu, umjetne oplodnje, kloniniranja, kemoterapije i mape ljudskih gena.

  • Originalni naziv: The Immortal Life of...
  • Prevodilac: Slađana Trninić
  • Izdanje: 1
  • Godina: 2014
  • Jezik: Srpski jezik
  • Vrsta uveza: Meki uvez
  • Pismo: Latinica
  • Veličina: 140x205
  • Zemlja porijekla: Srbija
  • Stanje: Nova

Detalji

Henriettine stanice, uzgojene bez njezine dozvole, nastavile su živjeti i nakon njezine smrti. Nazvane su HeLa. Henrietta Lacks bila je siromašna američka crnkinja koja je 1951. godine umrla od raka maternice u 31-oj godini života ostavivši iza sebe muža i petero male djece. No, liječnici su prethodno, tijekom operacije u bolnici Johns Hopkins u Baltimoreu, uzeli uzorke njezina tumorskog i zdravog tkiva. Zatim je bolnički patolog prvi u svijetu iz tumorskih stanica uzgojio kulture ljudskih stanica u laboratoriju. Henriettine stanice, uzgojene bez njezine dozvole, nastavile su živjeti i nakon njezine smrti. Nazvane su HeLa, prema inicijalima njezina imena i prezimena, a pomogle su u gradnji tisuća znanstvenih karijera, u stvaranju oko 60.000 znanstvenih radova te kao osnova za nekoliko Nobelovih nagrada. Besmrtne stanice siromašne Afroamerikanke utkane su u važna medicinska dostignuća 20. stoljeća, poput cjepiva za dječju paralizu, umjetne oplodnje, kloniniranja, kemoterapije i mape ljudskih gena.

Dodatne informacije

Izdavač Stylos
Preporuka Ne

Tagovi Proizvoda

Koristite razmak za odvajanje oznaka. Koristite jednostruke navodnike (') za fraze

Moja korpa

Nemate proizvoda u svojoj Korpi.

Reklama

Newsletter